FUNDACJA RODZIC NIE PĘKA MA JUŻ 2 LATA

Fundacja Rodzic Nie Pęka kończy dziś dwa lata. Kolejny rok minął pod znakiem intensywnej pracy, planowania i przemyśleń nad kierunkami rozwoju Fundacji.

Zapraszamy do zapoznania się z tym, co zrobiliśmy przez ostatni rok.

 1. Zorganizowaliśmy Drugi Międzynarodowy Dzień Niskorosłości w Polsce.

 Prowadziliśmy kampanię społeczną, której celem było udowodnienie, że osoby niskorosłe mogą wieść szczęśliwe życie. Na tę okoliczność powstał filmik promujący ten dzień. Każdy mógł przyłączyć się do akcji i wysłać swoje zdjęcie z podpisem: #miedzynarodowydzienniskorosłosci lub #dzienniskorosłosci

 2. Kontynuowaliśmy projekt Wzrost Szczęścia Nie Daje.

To cykl wywiadów z osobami z achondroplazją lub innymi dysplazjami kostnymi. Poprzez spotkania i rozmowy Fundacja Rodzic Nie Pęka chce obalić mity, stereotypy i uprzedzenia związane z wyżej wymienionymi schorzeniami. Nasi gośćmi byli Patrycja i Grzegorz, którzy opowiedzieli jak wygląda ich życie, jak radzą sobie z przykrymi komentarzami, jak są odbierani w lokalnych społecznościach, i czego nauczyli ich rodzice. #wzrostszczescianiedaje

3. Zorganizowaliśmy spotkanie integracyjne dzieci i rodziców z okazji Dnia Dziecka

 Dzień Dziecka był idealną okazją, aby spotkać się we wspólnym gronie. Rodzice i dzieci mogli się poznać oraz wymienić doświadczeniami. Dla nas, jako Fundacji, to wspaniała możliwość, aby poznać Was i Wasze potrzeby.

4. Kontynuowaliśmy współpracę ze specjalistami

 Tak powstawał m. in. artykuł dietetyka - Marcina Jasińskiego o potencjalnych metodach leczenia achondroplazji.

 

Cieszymy się, że jesteście z nami. Mamy nadzieję, że tak pozostanie.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które wspierają nasze działania dobrymi myślami, słowami i darowiznami. Dzięki Wam możemy realizować nasze fundacyjne plany.

 

Dla przypomnienia: wpłaty można przesyłać na nasze konto Raiffeisen POLBANK: 53 1750 0012 0000 0000 3299 0207 (z tytułem przelewu „Darowizna”).

 

Darowizny przekazane Fundacji Rodzic Nie Pęka na cele statutowe można odliczyć od podstawy opodatkowania (osoba fizyczna może w ten sposób odliczyć do 6% uzyskanego dochodu pod warunkiem przekazania środków przelewem na konto Fundacji).

Dziękujemy!