Opublikowano

Zalety nowoczesnych malakserów

Roboty kuchenne to urządzenia, które już od wielu lat cieszą się sporym uznaniem domowników z całej Polski. Wszechstronne zastosowanie tego typu przyrządów uległo, na przestrzeni ostatnich lat, jeszcze większemu poszerzeniu. Nie dziwi więc fakt, że urządzenia pokroju bezprzewodowych malakserów KitchenAid coraz częściej goszczą na stałe w naszych kuchniach. Szczególnie, że zalet tego rozwiązania jest naprawdę mnóstwo. Wielofunkcyjne urządzenie potrzebuje bowiem znacznie mniej miejsca, niż pojedyncze maszyny. Uproszczeniu ulega również sama eksploatacja robota. W niniejszym artykule skupimy się na popularnych malakserach.

Działanie malaksera

Urządzenia tego typu, jak chociażby malakser KitchenAid, pozwalają nam na siekanie, tarcie i mielenie artykułów spożywczych. Dzięki temu, możliwe jest uzyskanie wyśmienitego puree, sałatki warzywnej lub masła orzechowego. Robot ten składa się z specjalnie zaprojektowanej misy, zamykanej od góry. Wewnątrz misy znajdziemy z kolei zróżnicowane tarcze, przeznaczone do obróbki pożywienia. Z tego też powodu, wiele osób, nieobeznanych jeszcze z tematem robotów kuchennych, myli często malakser z blenderem. I chociaż oba urządzenia są do siebie podobne wizualnie, blender nie pozwala nam na krojenie żywności.

Wybierając malakser, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego moc. To właśnie dzięki niej, robot będzie w stanie zmielić i posiekać większe ilości produktów, a także zetrzeć artykuły twarde w szybkim tempie. Z tego też powodu, parametr ten powinien wynosić przynajmniej 700-800 W. Oczywiście, większe pokłady mocy są tu dodatkową zaletą. Niezwykle istotna jest tu też ogólna pojemność misy. Robot powinien być bowiem w stanie przerobić całą partię produktów za jednym włożeniem, bez zbędnego przedłużania obróbki.

Nowoczesne malaksery KitchenAid

Za jedne z najlepszych robotów kuchennych na rynku uchodzą bezprzewodowe malaksery KitchenAid. Wydajny akumulator litowo-jonowy pozwala na posiekanie nawet 40 cebul przy jednym naładowaniu. Niewątpliwym atutem jest tu również szybkie ładowanie robota, bogaty zestaw akcesoriów przechowywanych w misie, dwa poziomy prędkości oraz nowoczesny design, który z pewnością nada kuchni zupełnie nowego charakteru. Malaksery te, dostępne w internetowym sklepie Luke, oferują nam przy tym cztery stylowe warianty kolorystyczne.